D - Niesamowite podobieństwo niesamowitych zjawisk

wiersze wybrane + HISTORIA  » Giordano, Mikołaj, Andrzej  » D - Niesamowite podobieństwo niesamowitych zjawisk

 

                      Najbardziej niesamowitą sprawą stawiającą mnie na równi z Giordano Bruno i Mikołajem Kopernikiem jest również ta niesamowitość odkrytego zjawiska.

 

 Tak jak dla prostych zmysłów kulistośc Ziemi jest niezrozumiała – wszak każdy widzi, że ziemia jest płaska.

 

 Tak jak dla prostych zmysłów fakt, że to Słóńce przesuwa się po nieboskłonie jest oczywiste – a nie odwrotnie.

 

 Tak zrozumienie prostymi receptorami pojmowania, że patrząc na gwiazdy nie widzimy ich całej półkuli a tylko strumień wolnych fotonów jest też faktem NIESAMOWITYM.

 

 Ale tak jak w pierwszym i drugim przypadku ludzkość – powoli bo powoli – ale będzie musiała przyjąć do wiadomości i ten fakt trzeci.

 

 Czy potrwa to jeszcze rok czy dłużej ? Nie wiem. Ale wiem, że to nastąpić musi gdyż ewidentnie obserwowalnych zjawisk w nieskończonośc ignorować się nie da.

 

 Zastanawia mnie tylko czy moje odkrycie będzie się nazywało POLSKIM czy nie. Bo coraz bardziej zaczynam myśleć o emigracji z całym moim dorobkiem nie tylko za granicę ale i w zminę  nazwiska. A wtedy niech Polska ma pretensję do swojej naukowej ciemnoty co z taką zajadłością mnie ignorowała wypędzając razem z moim odkryciem z kraju. (Dodatkowe - też niesamowite - podobieństwo do Mikolaja Kopernika )

 

 Andrzej Lisiak – ciągle jeszcze Lisiak

 

 PS. Jeśli ktoś z Google – jedynego medium, które mnie wspiera – to przeczyta to niech uprzedzi Polską Akademię Nauk, że bardzo poważnie myślę o udaniu się z moim odkryciem na emigrację.

 A wtedy rechot szydzącego z nich świata będą mogli zawdzięczać tylko sobie.

 AL